Więcej o nowym Oddziale Leczenia Mukowiscydozy WSS5


13.02.2017


Echa wielkiego przedsięwzięcia jakim było otwarcie Oddziału Leczenia Mukowiscydozy dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu nr 5 w Sosnowcu nie milkną. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem zdjęciami z Konferencji Inauguracyjnej na której poruszano wiele zagadnień dotyczących terapii tego genetycznego schorzenia. Jednym z tematów wykładu były: Standardy Europejskie Leczenia Mykowiscydozy - zaprezentowane przez dr hab. n. med. Dorotę Sands.

Dodatkowo prezentujemy również artykuł opublikowany w specjalistycznym periodyku "Mukowiscydoza" gdzie zrelacjonowano wspominane spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znaleźć można TUTAJ .
Podsumowanie osiągnięć fundacji w 2016 roku.


17.01.2017

Początek nowego roku to idealny czas na podsumowania. Fundacja Politrauma działa nieustannie i prężnie spieszy z pomocą w zakresie swoich celów statutowych.

Możemy pochwalić się bogatą listą zasług w 2016 r.. Poza patronatem nad wydarzeniami rozwijającymi wiedzę specjalistów w dziedzinie nowoczesnych metod leczenia zakupiliśmy wiele urządzeń dla oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu. Sprzęt ten pomaga codziennie, służąc personelowi i ułatwiając mu opiekę nad pacjentami.

Trzeba tu wspomnieć, że nie bylibyśmy w stanie tak efektywnie wspierać podopiecznych bez hojności naszych darczyńców , którym serdecznie dziękujemy za przekazane darowizny.